RELACJA Z GRY TERENOWEJ

27 maja studenci III roku kierunku Pedagogika specjalna, w ramach przedmiotu „Metodyka nauczania i wychowania uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym”, zorganizowali grę terenową „Misja Superbohaterów” dla uczniów Szkoły Przysposabiającej do Pracy w Opolu. Wydarzenie odbyło się pod opieką dr Weroniki Kurcz, a uczestnikom towarzyszyła również dr Agnieszka Franczyk.

Gra składała się z ośmiu stacji zadaniowych, na których na uczestników czekali superbohaterowie oraz różnorodne wyzwania rozwijające kreatywność, współpracę i sprawność. Uczniowie mieli okazję m.in. stworzyć „eliksir wiedzy”, rysować hieroglify, strzelać z łuku, pokonywać pajęczą sieć czy odgadywać piosenki z popularnych bajek.

Motywem przewodnim gry była misja uratowania szkoły przed zagrożeniami ze strony antybohaterów, którzy próbowali przeszkodzić uczestnikom w wykonaniu zadań i osiągnięciu celu. Dzięki współpracy, zaangażowaniu i odwadze uczniowie poradzili sobie ze wszystkimi wyzwaniami, ratując swoją szkołę i zdobywając tytuł prawdziwych superbohaterów. Gra terenowa była nie tylko okazją do wspólnej zabawy i integracji, ale także cennym doświadczeniem praktycznym dla studentów, którzy mogli wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wydarzenie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i podsumowaniem pełnego emocji dnia.

Udostępnij post

Przejdź do treści