1 czerwca studentki pierwszego roku pedagogiki specjalnej na zaproszenie Pani Aleksandry Żyły uczestniczyły w obchodach Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych w Opolu. Wspierały nauczycieli w organizacji wydarzenia oraz w opiece nad uczniami o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
Dla wielu z nich było to pierwsze bezpośrednie doświadczenie pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach. Studentki wykazały się dużą empatią, życzliwością i otwartością. Z łatwością nawiązywały kontakt z uczniami, a powierzone zadania wykonywały z pełnym zaangażowaniem.
Takie praktyczne doświadczenia są niezwykle cenne i z pewnością zaowocują w przyszłej pracy zawodowej.