W dniu 24.11 br. w DS „Mrowisko” odbył się dzień sportu. Spotkanie zorganizowali członkowie Koła Naukowego Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” wraz z opiekunem dr.  Mariuszem Snopkiem. wydarzenie zorganizowano raz kolejny, co powoli staje się resocjalizacyjną tradycją.

W tym roku studenci mieli okazję ćwiczyć pod czujnym okiem profesjonalnych trenerów: Patrycji Cichowskiej oraz Tomasza Wodzińskiego z Centrum Treningu Personalnego w Nysie.
Patrycja i Tomasz mają w swoim dorobku wiele sukcesów zawodowych i przede wszystkim są ludźmi z pasją i ogromną wiedzą o funkcjonowaniu człowieka w stanie wysiłku. Studenci, pod okiem trenerów-sportowców sprawdzali się w licznych ćwiczeniach siłowych oraz wytrzymałościowych. Uczestnicy treningu uzyskali również informacje na temat zdrowego stylu życia, prawidłowego odżywania się oraz motywacji do działania. Trenerzy chętnie udzielali odpowiedzi na wszystkie stawiane pytania. Całe wydarzenie przebiegło w miłej atmosferze, nie zabrakło dobrej zabawy oraz – pomimo zmęczenia – uśmiechu na twarzy.

Tekst: Dominika Starosolska