Dnia 03.06.2017 roku studentki pedagogiki resocjalizacyjnej z profilaktyką społeczną udały się do Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich. Celem wyjazdu była organizacja „Dnia dziecka” na terenie jednostki dla dzieci odwiedzających swoich ojców.

Dzięki wcześniej przeprowadzonej zbiórce, udało nam się zebrać dużą liczbę słodyczy i książeczek z przeznaczeniem dla najmłodszych. Dzieci były pod wrażeniem. Często ich domach nie ma tylu słodkości, ile otrzymały podczas wizyty u taty.

W tym miejscu – Koło Naukowe Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” – serdecznie dziękuje studentom Instytutu Nauk Pedagogicznych UO. Dzięki Wam zebraliśmy mnóstwo prezentów dla najmłodszych. Wasza decyzja o pomocy, tj. oddawania słodyczy, okazała się być nieocenionym gestem co zaowocowało uśmiechem i wielką radością dzieci.

Dzieci wraz z ojcami chętnie uczestniczyli w licznych zabawach i konkursach. Okazał się to mile spędzony czas. Na zakończenie spotkania, pociechy przekazały swoim ojcom rysunki, które wcześniej własnoręcznie wykonały specjalnie dla nich. Za włożony trud, każde z dzieci otrzymało książeczkę, które również pochodziły ze zbiórki. Na twarzach dzieciaków nie zabrakło uśmiechu, a u rodziców pojawiały się łzy wzruszenia.

Dzień dziecka na terenie jednostki penitencjarnej okazał się wspaniałym pomysłem i okazją do tego, aby dzieci mogły spędzić czas z obojgiem rodziców – co w ich sytuacji zdarza się niezwykle rzadko. Dla nas – studentów – było to ciekawe doświadczenie za więziennym murem.

Tekst: Magdalena Skaza (II PRzPS)

Fotografie: Jarosław Timoszuk