W ubiegłą niedzielę(28 maja) członkowie Koła Naukowego Pedagogów (doktoranci: mgr Michalina Hładun i  mgr Roland Rogowski wraz ze studentami: Ewa Benska, Faustyna Cieślik, Natalia Garus, Paweł Cieśla, Krzysztof Czerniecki, Maciej Gryboś, Michał Pazowski oraz Marek Zura) uczestniczyli w XV Opolskim Festiwalu Nauki, popularyzując wśród licznie zebranych osób  zagadnienia z zakresu nauk pedagogicznych oraz ofertę edukacyjną INP. Również pracownicy naukowo-dydaktyczni INP (Pani Dyrektor dr hab. Eugenia Karcz-Taranowicz, prof. UO oraz dr Emilia Lichtenberg-Kokoszka) aktywnie zaangażowali sięw przedsięwzięcie.

W ramach promocji nauk pedagogicznych zorganizowano pracownię młodego artysty, w której najmłodsi uczestnicy festiwalu mogli uaktywnić swoje ukryte talenty plastyczne oraz zdolności manualne. Ponadto można było dowiedzieć się,  jak skutecznie i efektywnie się uczyć, poznając tajniki optymalizacji procesu uczenia się oraz zapoznać się z koncepcją inteligencji wielorakich H. Gardnera.

Atrakcją wyróżniającą nasze stanowisko były bańki mydlane unoszące się po całym kampusie Uniwersyteckim oraz możliwość poczucia się jak prawdziwi pracownicy – ubierając atestowany kask ochronny i pozując do zdjęć. Ponadto zaangażowani studenci wykonywali unikatowe zabawki dla najmłodszych – kreatywnie skręcając balony modelinowe, tworząc m.in. pieski, żyrafy, ślimaki, miecze czy szable. Do każdego z tych wyjątkowych upominków dołączaliśmy krótką opowieść, która rozbudzała ciekawość
i wyobraźnie milusińskich, coraz to mocnej przywiązujących się do swoich prezentów.

W takcie całego festiwalu wyświetlana była prezentacja multimedialna przybliżająca ofertę edukacyjną INP w najbliższym roku akademickim oraz projekty i przedsięwzięcia realizowane przez nasze koła naukowe. Przygotowaliśmy również oryginalne i smaczne materiały promocyjne w postaci ciasteczek, zawierających karteczki z sentencjami odnoszącymi się do planowania kariery i znaczenia pracy w życiu człowieka.

Tekst: Paweł Cieśla

Zdjęcia: Michał Pazowski