Grupa teatralna „Druga Szansa” reprezentująca Areszt Śledczy w Opolu wystąpiła w ramach IV Ogólnopolskiego Konkursu Więziennej Twórczości Teatralnej Poznań 24-28.04.2017r.

Zaprezentowany spektakl pt.”Dobro i Zło” zrealizowany był w całości przez panie tworzące grupę teatralną, utrzymanym w charakterze teatru tańca z elementami pantomimy. Całość koncepcji przedstawienia, scenariusz, jak i kompozycja poszczególnych scen, a także dobór muzyki oraz projekty i wykonanie kostiumów są autorskimi pomysłami aktorek. Dla większości spośród 11 pań – występ na scenie Teatru Polskiego w Poznaniu był debiutem scenicznym, co warto podkreślić, gdyż pomimo niewielkiego doświadczenia za ten spektakl właśnie aktorki z Opola otrzymały wyróżnienie jury konkursowego. Gratulujemy całej Grupie Teatralnej „Druga Szansa”. Już niebawem będzie można obejrzeć spektakl „Dobro i Zło” w Studenckim Centrum Kultury Uniwersytetu Opolskiego.
Reżyser: Joanna Bidienko, Asystent reżysera i muzyka: Anna Kirkało, Kostiumy: Jolanta Kochaman – Słomińska,
Konsultant i opiekun artystyczny: dr Anna Glińska – Lachowicz INP UO.
Opiekun grupy: Natalia Lewandowska A.S. Opole
Poniżej film dokumentalny prezentujący fragmenty wszystkich 12 spektakli z całego przeglądu teatrów więziennych, można zobaczyć również fragment występu aktorek z Aresztu Śledczego w Opolu – czas odtwarzania od 6:05 – Grupa „Druga Szansa”, spektakl pt.”Dobro i Zło”.
Więcej szczegółów na stronie Służby Więziennej: