W dniu 25 kwietnia br. grupa studentów III roku Pracy Socjalnej pod opieką pani dr Eweliny Koniecznej przeprowadziła zajęcia na Dziennym Oddziale Psychiatrycznym, działającym przy Wojewódzkim Specjalistycznym Zespole Neuropsychiatrii w Opolu.

Zajęcia trwały w godzinach od 8.30 do 13.00. Uczestniczyło w nich osiemnastu pacjentów. Motywem przewodnim był film, dlatego całe warsztaty odbywały się pod tytułem „Z filmem na Ty”. Na samym początku pacjenci uczestniczyli w gimnastyce porannej i relaksacji. Pacjenci ćwiczyli do muzyki filmowej. Następnie wzięli udział w konkurencji „Jaka to melodia” oraz kalambury filmowe. Duże zainteresowanie wzbudził obejrzany przez uczestników zajęć film z 1895 roku, który zawarty był w prezentacji multimedialnej na temat ciekawostek filmowych i serialowych. Kolejnym punktem spotkania były warsztaty manualne. Pacjenci z pomocą studentów stworzyli z papierowych rolek i wycinanek statuetki oscarowe, z wycinek z gazet własną telegazetę z ulubionymi programami telewizyjnymi, a z materiału filcowego i kolorowych ozdób zakładki do książek. Przedostatnim punktem zajęć była gra „Milionerzy”, podczas której pacjenci odpowiadali na pytania związane ze światem filmu. Na koniec zaprezentowano film pt. „Cyrk motyli” i przeprowadzono dyskusję podsumowującą dzień. Tym akcentem studenci podziękowali za współpracę i zaangażowanie, a pacjenci pochwalili ich za pomysłowość i życzyli sukcesów na studiach.