Koło Naukowe Pedagogiki Resocjalizacyjnej „Dwa Światy” (pod opieką dra Mariusza Snopka) w ramach współpracy z Kołem Naukowym Penitencjarystyki „Ex Lege” z Poznania zorganizowało wyjazd naukowy do Warszawy.

Podczas projektu studenci mieli okazję zwiedzić m.in. Muzeum Więzienia „Pawiak”. Ciekawym punktem była wizyta w Instytucie Pamięci Narodowej, w którym w ramach cyklu „Żołnierze wyklęci i zapomniani bohaterowie” studenci obu kół mieli okazję zobaczyć film Grażyny Ogrodowskiej i Leszka Furmana „Głową mur przebijesz. Solidarność Walcząca” i posłuchać prelekcji Kornela Morawieckiego, założyciela i przewodniczącego Solidarności Walczącej.

Spotkanie zaowocowało również zawiązaniem współpracy przy realizacji wspólnych projektów w semestrze letnim. Wyjazd umożliwił poznanie historii więziennictwa oraz samej Warszawy, integrację członków naszego koła z poznańskim, a przede wszystkim przyczynił się do promocji Uniwersytetu Opolskiego.

Tekst oraz fotografie: Beata Radzińska