W dniu 29 listopada 2016 roku Komisja rekrutacyjna (w składzie: Dr hab. Edward Nycz, prof. UO – Dyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych, dr hab. Eugenia Karcz, prof. UO – wicedyrektor Instytutu Nauk Pedagogicznych UO oraz dr Przemysław Kaniok – instytutowy koordynator Programu Erasmus Plus) rozstrzygnęła konkurs dotyczący mobilności pracowników dydaktycznych Uniwersytetu Opolskiego w celu prowadzenia zajęć w Kansas State University (USA). W toku postępowania rekrutacyjnego wybrano dr Marzannę Pogorzelską.