Program Mobilności Studentów (MOST) to program wymiany studentów uniwersytetów polskich oparty na zasadach wypracowanych w Programie Socrates. Powstał w grudniu 1999r. Pierwsi studenci, którzy skorzystali z programu wyjechali na studia na wybrany Uniwersytet w roku akademickim 2000/2001.

Program MOST daje możliwość odbywania na uczelni przyjmującej studiów semestralnych lub rocznych. Warunkiem koniecznym przyjęcia studenta do innej uczelni jest zaliczenie przez niego roku lub semestru poprzedzającego wyjazd, oraz uzgodnienie z Dziekanem ds. Studenckich wydziału macierzystego programu studiów. Z programu MOST mogą korzystać studenci: po ukończeniu II semestru na jednolitych studiach magisterskich i studiach I stopnia lub pierwszego semestru na studiach II stopnia.

Wiecej o programie