Koło Naukowe Pracowników Socjalnych Uniwersytetu Opolskiego pod opieką prof. UO, dr hab. Anny Weissbrot – Koziarskiej zorganizowało po raz III Sportowy Dzień Dziecka dla dzieci ze świetlic środowiskowych Opola.

Tym razem zawodnicy zmierzyli się ze sobą podczas gry w dwa ognie. Pomiędzy zmaganiami w turnieju dzieci mogły zagrać w grę Twister przygotowana własnoręcznie przez  członków Kola Naukowego Pracowników Socjalnych Uniwersytetu Opolskiego
( szczególne podziękowania należą się Panu Jackowi Nakoniecznemu który reprezentuje firmę „Mija” S.C. Sklep Chemiczno-Przemysłowy, Opole, ul. Oleska 14 który podarował farby w 4 kolorach do pomalowania plansz )
Kolejną rozrywką była możliwość grania w gry planszowe, puszczania baniek mydlanych oraz malowanie twarzy.
Dzieci otrzymały atrakcyjne nagrody, którego fundatorem był Urząd Miasta Opole.